POGADUCHY PRZY HERBACIE: JESIEŃ.


Jesień. Jeszcze kilka lat wcześniej nienawidziłam tej pory roku. Kiedy tylko kończyło się lato, a zaczynała się jesień, przechodziłam istnie wewnętrzny dramat. Tak, dramat. Inaczej nie mogę nazwać tego co działo się w moim wnętrzu. Pamiętam jak dziś to, jak popadałam w coś na rodzaj ,,jesiennej depresji'' wylewając litry łez wierząc, że jedyne ukojenie przynosi mi pisanie wierszy. Coś zjadało mnie od środka jak robak zjadający miąższ jabłka.

Obecnie, patrząc z perspektywy tych kliku lat wiem, że zmarnowałam wtedy spory kawałek swojego życia. Teraz jesień jest moją drugą ulubioną porą roku.

PIĘKNA

Tak mogę ją nazwać. Po pierwsze przez wzgląd na naturę, która wprost mnie zachwyca. Drzewa ociekające złotem, szkarłatem i brązem, tajemnicza mgła o poranku, grzyby oraz inne dary natury: to wszystko mamy w zasięgu ręki. Możemy wyjść na spacer lub pojeździć na rowerze. Jesień to także wspaniała okazja do fotografowania. Trudno przejść obojętnie obok przyrody, która w tak majestatyczny sposób układa się do snu przygotowując się do nadchodzącej zimy. 
Warto pamiętać też o tym, że jesień to nie tylko przyroda. Ta pora roku daje nam wachlarz pomysłów na spędzanie wolnego czasu. 

Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam:
- spacery w jesiennym słońcu
- zbieranie liści
- zbieranie grzybów
- fotografowanie przyrody
- rysowanie w plenerze
- gorące kąpiele przy zapachowych świeczkach
- gorące kakao
- ciepły kocyk
- zapach jesieni
- miękkość ciepłych sweterków
- oglądanie filmu (klik) lub czytanie książki wieczorem (klik)
- śliczne lampki nad łóżkiem dodające klimatu pomieszczeniom
- cydr
- smak karmelu, jabłek i miodu
- herbatę z miodem i sokiem z pigwy/cytryny
- grzane wino z goździkami i cynamonem, przepis tutaj
- zupę krem z dyni, przepis tutaj
- sok z dyni, przepisy tutaj
- pieczone jabłka z karmelem, przepis tutaj
- ognisko
- Halloween
- jedzenie związane z jesienią (klik)
- jesienne akcesoria np. świeczki o zapachu karmelu, dyni, jesiennych liści, miodu, ciepłego kocyka itp. do kupienia tutaj i do poczytania tutaj.

Jesień to też czas nazywany przeze mnie maniakalnym napastowaniem Pinterest'a. Możecie się śmiać ale na Pinterest jest tyle niesamowicie pięknych grafik związanych z jesienią, że głowa mała. Aż żal oczy odrywać. :-D
W związku z tym przygotowałam dla Was kilka jesiennych kolaży, które stworzyłam za pomocą serwisu Pinterest i programu Canva.

Nic dodać, nic ująć: przyroda potrafi być piękna o każdej porze roku i w każdej postaci. Niestety jesień to też czas przeziębień np. jestem chora już drugi raz. Właśnie próbuję wykopać kubek z herbatą ze sterty pomiętych chusteczek higienicznych. :-D
Jesień to też czas smutku i zadumy. Nie wszystkim wychodzi to na dobre. Jednak u mnie spowodowało to podjęcie się walki z problemem z którym powinnam była rozprawić się już dawno temu. O tym jednak w kolejnym poście. 
A Wy jak postrzegacie jesień? Co w niej lubicie, a czego nie?

P.S. Macie ochotę na więcej jesieni? Jeśli tak to zapraszam Was na mój Instagram alabastrowa_94. Jutro udostępnię zdjęcia ze swojego jesiennego spaceru jeszcze sprzed choroby. :)


Komentarze